Rozszerzenia i wdrożenia WordPress

Posted DirectCode Projekty, Web Development, WordPress

WordPress wyrósł na rozbudowaną platformę o ogromnych możliwościach. Wspiera go ogromna społeczność programistów i prawdziwych wręcz artystów, którzy tworzą rozszerzenia i szablony dla projektów opartych o tę platformę.

My również staliśmy się poniekąd częścią tej rodziny, jako że od dawna pracujemy z WordPress. Zwykle tam, gdzie nie używa się własnych rozwiązań jako podstawy projektów (takich jak Symfony Framework), ale typowo o wdrożenie strony lub bloga. Prowadzimy również własne blogi.

Jednak WordPress to nie tylko wdrożenia, ale czasami również sporo żmudnej a nawet skomplikowanej pracy wewnątrz kodu.

Programowanie wtyczek (plugin) WordPressa jest typowym zajęciem podczas pracy z tą platformą. Są takie zlecenia, warto też tworzyć wtyczki na własny użytek – może to zaprocentować na przyszłość.

Wtyczki, które będziemy mogli publikować, pojawią się na GitHubie:

https://github.com/dominik-w/directcode_web_dev_labs/tree/master/wordpress_plugin_dev

Co poza tym?

Do tego wszystkiego dochodzi opracowywanie szablonów (WordPress Themes), które nie jest aż tak straszne. Ważne jest zachowanie struktury, na której opieramy swój layout, stający się szablonem WordPress.

Zarówno dla wtyczek jak i szablonów, mamy już swoje sprawdzone sposoby. Można wśród nich wymienić choćby „bones” – szkielet do tworzenia własnych szablonów:

https://github.com/eddiemachado/bones

Chodzi oczywiście o czas. Wiemy jak jest cenny, stąd też znaczenia nabiera możliwość szybkiego programowania! Z zachowaniem wysokiej jakości.

Oferujemy swoje doświadczenie w pracy z WordPress umożliwiające szybkie wdrażanie projektów.

Zapraszamy!

 

About DirectCode

Founder - DirectCode Software